انتخاب عنوان مناسب و موثر برای صفحات وب سایت

عناوین مهم ترین عامل تاثیرگذار بر سئو وب سایت

پس از ایجاد و طراحی وب سایت خود چنانچه در نظر دارید که در کسب و کارتان موفق بوده و وب سایتی موثر و هدفمند داشته باشید، لازم است به برخی موارد و آیتم‌ها توجه داشته باشید. گفتنی است عوامل زیادی در این باره دخیل بوده و به نوبه خود تاثیر گذار هستند که یکی از مهم‌ترین آنها انتخاب عنوان مناسب و موثر برای وب سایت و همچنین صفحات و مطالب آن می باشد. انتخاب عنوان مناسب و کارآمد مستلزم صرف زمان و همچنین کمی خلاقیت بوده و باید کاملا تخصصی و کارشناسی شده صورت پذیرد. بدین ترتیب که ابتدا چند مورد که به ذهنتان می رسد را کنار هم گذشته و با هم مقایسه کنید، سپس از میان آنها دو یا سه مورد که به نظرتان بهتر و مناسب ترند را انتخاب نمایید. حال در میان موارد انتخابی به دنبال بهترین گزینه باشید که هم با موضوع صفحه یا مطلب مرتبط بوده، ضمن اینکه تا حد امکان حاوی کلمات کلیده یا کلید واژه های مرتبط با صفحه شما باشد و در عین حال عنوانی کاربر پسند باشد و توجه بازدید کننده را به خود جلب نماید، که این مسئله بسیار حائز اهمیت است چرا که باعث کاهش نرخ پرش وب سایت خواهد شد.

عنوان مناسب

عنوان مناسب و موثر صفحه اصلی وب سایت

به طور معمول عنوان اصلی وب سایت نخستین چیزی است که تمامی کاربران و بازدیدکنندگان ضمن ورود با آن مواجه خواهند شد. که این موضوع تاثیر بسیاری در جذب و یا دفع کاربر خواهد داشت. به عنوان مثال وب سایتی را در نظر بگیریر که دارای محتوای غنی و اصیل بوده ولی فاقد عنوان مناسب یا مرتبط با آن باشد، بازدیدکنندگان زیادی نخواهد داشت، چرا که کاربر در نگاه اول با مشاهده عنوان صفحه از ادامه بازدید صرف نظر کرده و پی به محتوای وب سایت نخواهد برد. در چنین صورتی آمار نرخ پرش وب سایت فوق بالا رفته و و تاثیر منفی بر رتبه سئو آن خواهد گذاشت.
امروزه در سطح وب راجع به هر موضوعی محتوای بسیاری در دسته بندی های مختلف وجود دارد، بطوریکه با یک جستجوی سطحی پیرامون هر مطلبی با انبوهی از محتوا و مقالات مربوط مواجه خواهید شد. در این صورت مطمئنا با مرور عناوین جستجو یک انتخاب سریع خواهید داشت و آنچه بیش از هر چیز دیگر نظر شما را به خود جلب خواهد نمود عنوانی است که جذابیت بیشتری داشته و در عین حال گویای شرح مطلب آن باشد. پس بنابراین باید گفت نوعی کشاکش و رقابت بین صاحبان و مدیران وب سایت ها برای جذب کاربران بوجود خواهد آمد. با توجه به مطلب فوق برای پیشرفت وب سایت و کسب موفقیت باید مراقب باشید از رقبای خود عقب نمانید.

حتما بخوانید  استفاده ار اسکایپ Skype بدون نیاز به نام نویسی

بدیهی است نکات بسیاری در انتخاب عنوان مناسب و موثر نقش خواهند داشت که ما  در این مطلب از درساوب به مهم ترین آنها اشاره خواهیم نمود.

عنوان مناسب

نکات مهم در انتخاب عناوین مناسب وب سایت

۱- رعایت اصول استاندارد سئو برای عنوان

نکته مهم که در انتخاب عنوان وب سایت باید به آن توجه ویژه داشت، رعایت استانداردهای تعیین شده سئو که مهم ترین آن تعداد کارکتر عنوان می باشد. به طور معمول یک عنوان مناسب باید از ۱۰ الی ۷۰ کارکتر تشکیل شده باشد. باید توجه داشت که چنانچه طول عنوان کمتر یا بیشتر از این باشد، عنوان مناسبی نخواهد بود. زیرا از نگاه موتورهای جستجو عناوین کوتاه نمی توانند در بر دارنده چکیده ای گویا از صفحه که بصورت پیش نمایش به کاربر نشان داده می شود باشند. همچنین عناوینی با کلمات و کارکترهای بیشتر نیز از دید موتورهای جستجو قابل قبول نمی باشد.

۲- استفاده از حالت توصفی یا صفت خاص

چنانچه در بالا هم ذکر شد عناوین صفحات و مطالب باید در بر دارنده شرح و توصیفی گویا و خلاصه از محصول یا محتوای آن صفحه باشند، بطوریکه کاربر با مشاهده عنوان صفحه دریابد که محتوای آن پیرامون چه موضوعی می باشد. برای انتخاب عنوان مناسب و جذاب برای صفحه اصلی وب سایت سعی کنید عنوان انتخابی تان خاص و گیرا باشد، بطوریکه کاربر با مشاهده آن احساس خوشایندی پیدا نموده و تمایل به بازدید آن صفحه داشته باشد..

حتما بخوانید  طراحی وب سايت رايگان با استفاده از Google Sites

۳- انتخاب عنوان متفاوت و منحصر بفرد

سعی کنید همیشه عناوین بکر و منحصر بفردی را برای صفحات سایت خود بیابید. عناوینی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته باشند. به طور کل یک عنوان متفاوت می تواند وب سایت شما را از رقبایتان متمایز نماید. پس همواره در جستجو و کاوش برای یافتن عنوانی نو و تازه باشید و به هیچ وجه به اولین گزینه که به ذهنتان رسید اکتفا نکنید. البته شاید انتخاب اولتان انتخاب خوبی باشد ولی مطمئنا با کمی حوصله و خلاقیت به نتایج بهتری خواهید رسید. انتخاب عنوان نو و منحصر به فرد نه تنها شما را از رقبا و وب سایت های مشابه متمایز می نماید بلکه وب سایت شما را از اتهام سرقت ادبی و کپی برداری از سایر منابع نزد موتورهای جستجو مبرا خواهد نمود.

۴- استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

همان گونه که پیش تر هم گفتیم عنوان هر صفحه وب سایت باید حاوی کلمات کلیدی و کلید واژه های آن صفحه باشد. البته به طور حتم نمی توان تمام کلید واژه ها را در عنوان صفحه گنجاند، ولی همواره باید سعی نمود مهم ترین کلمات کلیدی را در عنوان صفحه جای داد که با این کار هم عنوانی کاربر پسند خواهیم داشت و هم از نگاه موتورهای جستجو عنوان مناسبی خواهد بود، ضمن اینکه شرحی از خلاصه مطالب و محتوای موجود در صفحه را هم به موتورهای جستجو و هم به کاربران ارائه خواهد داد.