ایجاد و ساخت اپلیکیشن اندرویدی برای وب سایت

اپلیکیشن اندرویدی

ساخت اپلیکیشن اندرویدی برای وب سایت

با سلام خدمت تمامی همراهان درساوب امروز قصد داریم وب سایتی را به شما معرفی نماییم که با استفاده از آن می توانید بدون داشتن دانش برتامه نویسی به سهولت و در کمترین زمان ممکن اقدام به ایجاد اپلیکیشن اندرویدی برای وب سایت یا وبلاگ خود نمایید. لازم به ذکر است این سرویس بصورت FREE عرضه شده و شما می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را بطور رایگان ایجاد نمایید.
سرويس فوق توسط ب سايت APPYEYT ارائه شده و از آدرس appyet.com قابل دسترس می باشد. پس از ورود به سایت نخستین اقدام عضویت در آن می باشد. که بدین منظور باید روی گزینه Sign Up کلیک نموده و مراحل ثبت نام را انجام داده و بعد از آن از طریق گزینه Sign In وارد سایت شویم. توجه داشته باشید برای ثبت نام فقط با جیمیل میسر بوده و سایر سرویس های ایمیل پشتیبانی نمی شوند.

 

اپلیکیشن اندرویدی

پس از اتمام مراحل عضویت و ورود به سایت صفحه زیر برایتان نمایش داده خواهد شد. و چون هنوز اپلیکیشنی ایجاد نکرده ایم، در قسمت My Applications موردی برای نمایش نیست.

 

اپلیکیشن اندرویدی

 

ایجاد ایجاد اپلیکیشن اندرویدی

حال برای ایجاد اپلیکیشن مورد نظر روی گزینه Create App در سمت راست بالای سایت کلیک نمایید. اکنون با این صفحه مواجه خواهید شد که ابتدا باید در کادر Application Name نام دلخواه خود را وارد نمایید. کادر Package Name الزامی نمی باشد و بطور پیش فرض کامل خواهد شد. در قسمت Template نیز گزینه  Demo Temlate را انتخاب نموده و روی Create App کلیک نمایید تا به صفحه بعدی هدایت شوید.

حتما بخوانید  جاوااسکریپت و کاربرد آن در طراحی وب سایت

در صفحه جدید با تعدادی تب که مربوط به تنظیمات و شخصی سازی اپلیکیشن می باشد روبرو خواهید شد که در ادامه با آنها آشنا شده و عملکرد هر یک را شرح خواهیم داد.

 

اپلیکیشن اندرویدی

 

تب اول General

در تب General مواردی همچون Package Name که قبلا تکمیل کردیم، Application Name هم همان نام دلخواه اپلیکیشن بود که آن را نیز پیش از این کامل نمودیم. Version Name هم شماره نسخه یا ورژن اپلیکشن است که در انتخاب آن مخیر هستید.Application Icon هم آیکون اپلیکشن می باشد که می توانید آن را تغییر داده یا ویرایش نمایید. توجه نمایید که اندازه پیشنهادی آیکون ۹۶پیکسل در ۹۶پیکسل می باشد. Content Rating را هم می بایست روی Everyone قرار دهید و در نهایت برای ذخیره  موارد انتخاب شده بر روی Save Changes کلیک نمایید

تب دوم Modules

در تب Modules همانگونه که پیداست ماژول های اپلیکیشن ایجاد و افزوده می شوند. البته تعداد ماژول های موجود بسیار بوده که امکان انتخاب یا حذف هر یک از آنها وجود دارد. چنانچه مایل به حذف ماژول های مازاد باشید می بایست روی Details مقابل آن کلیک نموده و در صفحه باز شد گزینه Delete this module را انتخاب نمایید.

اکنون باید نشانی فید وب سایت مورد نظر را در قالب یک ماژول وارد به برنامه اضافه نماییم که برنامه ما بطور اتوماتیک، محتوای جدید منتشر شده را بوسیله فید وارد اپلیکیشن نماید. نحوه انجام این کار نیز بدین شرح می باشد که در پایین صفحه و در قسمت New Module ماژول (Feed (RSS/Atom را انتخاب کرده و در صفحه بعد در کادرهای Menu Name و Menu Group Name عنوانی دلخواه وارد نمایید و Menu Order را روی مقدار اولیه پیش فرض گذاشته و در آخر گزینه Save را کلیک نمایید.

حتما بخوانید  کوتاه کردن لینک های اینترنتی

حال بعد از ذخیره سازی تنظیمات وارد صفحه دیگری می شوید که امکان اعمال تنظیمات پیشرفته برای فید وب سایت برایتان مهیا و قابل دسترس می باشد. در کادر RSS/Atom Feed Url لینک فید و RSS وب سایت را وارد نمایید. لینک فید به طور معمول این گونه می باشد : http://domin.com/feed

پس از وارد نمودن فید تیک گزینه Text RTL را هم فعال نموده و در انتها گزینه Save را کلیک نمایید. شایان ذکر است امکان افزودن فید شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد که بدین منظور باید فید مربوط به آن را انتخاب و سایر مراحل را طی نمایید.

تب سوم Setting

در تب Setting هم برخی تنظیمات ترجیحی موجود بوده که پیشنهاد می شود همان مقدار پیشفرض که استاندارد می باشد باقی بماند. در بخش Default Theme باید مقدار Ligh Theme را انتخاب کرده، سپس گزینه Save را کلیک نمایید.

تب چهارم Themes

در تب Themes قادر خواهید بود تم‌های جدید برای اپلیکیشن خود ایجاد نموده و یا تم های موجود را ویرایش نمایید.

تب پنجم Build

در تب Build چنانچه مایل باشید پس از بروزرسانی اپلیکیشن کاربران بطور خودکار مطلع گردند، باید تیک گزینه Auto Upgrade را فعال نموده و در آخر روی گزینه Submit to Build کلیک کنید تا اپلیکیشن شما ایجاد شده و به نشانی ایمیلتان فرستاده شود.