صفحه ورود اینترو یا Intro در طراحی وب سایت

اینترو یا Intro

صفحه اینترو یا Intro چیست؟

اینترو یا Intro در واقع مخفف Introduction در زبان انگلیسی به معنا و مفهوم “معرفی” است و در حوزه فعالیت های اینترنتی از آن بعنوان صفحه ورود اینترو یا Intro یا صفحه خوش آمدگویی یاد می شود. حال پرسش این است: صفحه ورود اینترو یا Intro چیست و چه کاربردی در طراحی وب سایت ها دارد؟ تعریف کلی اینترو بدین شرح می باشد: صفحات ورود اینترو یا Intro در وب سایت ها معمولا حامل تصاویر متحرکی در قالب فلش، انیمیشن یا فایل ویدیویی می باشد که دارای جذابیت و زیبایی خاصی بوده و از آن بعنوان معرفی نوع فعالیت، نحوه خدمات یا محصولات ارائه شده آن وب سایت استفاده می شود. این صفحات بطور معمول قبل از ورود کاربر بازدیدکننده به صفحه اصلی وب سایت برای او نمایش داده می شود. از صفحات اینترو یا Intro معمولا در شروع و آغاز اجرای مجموعه‌های مالتی‌مدیا نیز استفاده می شود که ضمن اهداف کاربردی خود زیبایی و جذابیت خاصی بهمراه داشته و احساس خوبی به کاربر بازدیدکننده القا می کند.

حتما بخوانید  سئو منفی و راهکارهای مقابله و جلوگیری از آن

اینترو یا Intro

کاربرد صفحه اینترو یا Intro

ویژگی بارز صفحات اینترو یا Intro معرفی کامل و سریع خدمات یا محصولات با نمایش سریع و کوتاه بوده که کاربر را مجذوب نموده و در وی ایجاد تمایل بیشتری برای بازدید از صفحات وب سایت می کند. لازم بذکر است در کشور ما بنا به محدود بودن سرعت اینترنت و نبود پهنای باند کافی ترجیحا باید از تصاویر و فایل های کم حجم برای طراحی صفحات ورود اینترو یا Intro استفاده نمود تا موجب یأس و دلزدگی کاربران بازدیدکننده بخاطر صرف زمان طولانی برای بارگذاری و نمایش نگردد. البته در بیشتر موارد در اینتروها لینکی جهت پرش به صفحه اصلی وب سایت وجود دارد که کاربر بازدیدکننده می تواند از تماشای محتوای صفحه اینترو صرف نظر کرده و پیش از نمایش آن به صفحه اصلی سایت منتقل شود.

 

 

اینترو یا Intro

 

 

همچنین برخی طراحان وب از صفحات اینترو یا Intro بعنوان صفحه ورود به وب سایت استفاده می کنند که ضمن همراه داشتن جلوه های بصری زیبا از دید کاربر تازه وارد شده به وب سایت، امکاناتی چون انتخاب زبان مورد نظر برای مشاهده سایت و همچنین دسترسی سریع کاربران به بخش‌های مختلف وب سایت را فراهم می سازد. شایان ذکر است اینگونه صفحات غالبا با ترکیبی از css و jQuery  و یا بصورت تمام فلش طراحی و ایجاد می شوند.

حتما بخوانید  کلاس آیین نامه و فنی