بهینه سازی تصاویر و کاهش حجم آنها بصورت آنلاین

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و همراهان درساوب. امروز قصد داریم ابزاری را به شما معرفی نماییم که با استفاده از آن می توانید بصورت آنلاین تصاویر خود را فشرده سازی نموده و تا حد چشمگیری حجم آنها را تقلیل دهید. البته زمانی که از تصاویر در هارد خود استفاده می کنید، الزاما نیازی به این کار نیست. ولی چنانچه قصد ارسال یا بارگذاری تصاویر در بستر اینترنت را دارید، توصیه بهینه سازی تصاویر و همچنین فشرده سازی آنهاست.

همانطور که می دانید عکس ها و تصاویر ذخیره شده با نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ و … می تواند حاوی هزاران بایت داده ها و اطلاعات مازاد بر نیاز که از پیکسل ها و رنگ های اضافی تشکیل شده باشد. با حذف این اطلاعات اضافی و کاهش رنگ های مازاد کیفیت تصویر افت نخواهد کرد بلکه فقط حجم آن کاسته خواهد شد. بطور کل بهینه سازی تصاویر به دو صورت بهینه سازی پایه ای و بهینه سازی پیشرفته باید انجام پذیرد.

حتما بخوانید  ویرایش تصاویر با فتوشاپ آنلاین

بهینه سازی تصاویر به شکل پایه ای و اولیه عبارت است از کراپ نمودن و برش فضاهای مازاد و غیر لازم تصویر، کاهش عمق رنگ تا حداقل میزان مورد نیاز، حذف فایل هایی همچون کامنت ها و غیره، ذخیره تصویر تحت پسوند های متعارف مانند JPG.

بهینه سازی تصاویر بصورت پیشرفته شامل دو فرایند optimization به معنی بهينه سازی و compression به معنی فشرده سازی می باشد که با انجام آن بطور اساسی حجم تصویر کاهش پیدا خواهد کرد.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن بر سئو

چنانچه می خواهید از تصاویر در وب سایت یا وبلاگ خود استفاده نمایید، بهینه سازی تصاویر کاملا ضروری می باشد. چرا که این موضوع از دید موتورهای جستجو بسیار دارای حائز اهمیت بوده و مورد توجه ویژه می باشد. البته این حساسیت از سمت موتورهای جستجو منطقی به نظر می رسد زیرا ارتباط مستقیمی با سرعت بارگذاری صفحات و استفاده از \هنای باند اینترنت دارد. از همین رو توصیه اکید موتورهای جستجو به وب مستران استفاده از تصاویر بهینه سازی شده می باشد

حتما بخوانید  سرویس گوگل ترندز GoogleTrends

وب سایت optimizilla ابزار بهینه سازی تصاویر را بصورت آنلاین ارائه نموده که با ورود به این وب سایت و آپلود تصویر اولیه، فایل بهینه سازی شده تصویر می توانید دریافت نمایید. در ضمن امکان بهینه سازی گروهی تصاویر نیز وجود دارد و تا ۲۰ تصویر را بصورت همزمان میتوانید وارد نمایید.

جهت ورود روی لینک زیر کلیک نمایید

بهینه سازی تصاویر