بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی

بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی

بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی

بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی ، بمنظور تبلیغ، معرفی و ارائه یک وب سایت در مقیاسی وسیع صورت می گیرد چرا که امروزه شبکه‌های مجازی کاربران بسیاری را از سراسر دنیا به خود مشغول نموده اند. پس بنابراین چنانچه وب سایتی در این گونه فضایی ثبت و یا لینک شود، بدون شک توجه کاربران و بازدیدکننده های بسیاری را جلب نموده و به سوی خود فرا می خواند. ضمن اینکه با این کار بک لینک ارزشمندی از شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده است، که این بک لینکها در نظر موتورهای جستجو مهم بوده و در افزایش رتبه سایت مؤثر خواهند بود.

عبارت بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی در واقع معادل عبارت Social Media Optimization می باشد که به اختصار SMO خوانده می شود. خوب همانطور که مستحضرید و قبلا هم ذکر شد، امروزه شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه های سئو و بهینه سازی وب سایت ها می باشند که نقش بسزایی در معرفی و شناساندن سایت به موتورهای جستجو و همچنین جذب بازدیدکننده ایفا نموده و بر مواردی چون رتبه و جایگاه وب سایت، آمار بازدیدکنندگان سایت، دریافت بک لینک، بازخورد مطالب و محتوای سایت تأثیرگذار می باشند. SMO یا همان بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی در شبکه‌هایی همچون tumblrpinterestdigglinkedinfacebooktwitterinstagramvkflickrgoogl+telegrammeetupmyspaceyoutube و سایر جوامع مجازی کاربرد دارند، که وبمستران و مدیران سایت ها می‌توانند بوسیله راهکارها و ترفندهای خاصی، ورودی بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهند.

حتما بخوانید  انتقال وب‌سایت از هاست فعلی به هاست جدید

بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در رتبه سئو

شاید این پرسش مطرح شود که شبکه‌های اجتماعی چطور و چگونه در بهبود سئو و بالا رفتن رتبه‌ وب سایت تاثیر گذار خواهند بود؟ معمولا افراد نا آگاه که اطلاع کافی در این زمینه ندارند، به دلیل عدم آگاهی چنین می پندارند که آمار لایک (پسندیدن) بالا در شبکه‌های اجتماعی به بهبود و تعالی رتبه سئوی وب سایتشان کمک خواهد نمود. در صورتیکه تجربه نشان داده که اصلا و به هیچ وجه اینگونه نیست. البته ناگفته نماند که ممکن است آمار بازدیدکننده بالا و یا تعداد زیاد فالوئر(دنبال کننده گان) البته فالوئرهای واقعی و نه فالوئرهای فیک و جعلی، در شبکه‌های اجتماعی به طور غیر مستقیم تأثیر گذار باشند، لیکن این تأثیر به هیچ عنوان مستقیم نبوده و ناچیز می باشد.

گراف اجتماعی یا Social Graph چیست؟

معنا و مفهوم گراف اجتماعی یا همان Social Graph در مقوله بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی بیانگر این موضوع است که ارتباطات و تعاملات شما با سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی به افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما کمک نموده و موجب رشد آمار ترافیک آن خواهد شد. در شبکه‌های اجتماعی همواره ارتباط و تماس هایی مختلفی بین کاربران وجود دارد. بطور مثال در اکثر شبکه‌های اجتماعی پست ها و مطالبی را که دوستان شما پسندیده و لایک کرده اند به شما نیز پیشنهاد داده می شود که در صورت تمایل از آنه بازدید کرده و مشترک شوید. یا اینکه برخی مطالب پر بازدید که بازخورد بالایی داشته و از محبوبیت زیادی برخودارند را به شما هم پیشنهاد می نماید. خوب با این ارتباطات و مشترک شدن ها، آمار بازدید مطالب به اشتراک گذاشته شده افزایش چشمگیری خواهد داشت. حال چنانچه وب سایت شما هم در این گراف و ارتباط نقش داشته باشد، بدین مفهوم که در آنها به وب سایت شما لینک دهی شده باشد، می توان گفت شبکه‌های اجتماعی در بهبود رتبه‌ی سئوی وب سایت تان تأثیرگذار بوده و موجب افزایش ترافیک بازذید آن خواهد شد. یا به عبارتی باید گفت بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است.

بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی

گراف اجتماعی و تأثیر آن در سئوی سایت

در مبحث بهینه سازی سایت برای شبکه‌های اجتماعی، مفهوم گراف اجتماعی را اینگونه می توان بیان نمود. فرض کنید شما بعنوان یک کاربر در یکی از شبکه‌های اجتماعی در حال بازدید یا لایک نمودن مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط سایر اعضا و کاربران هستید. حال اگر به این لایک ها و مشترک شدن ها با دقت بیشتری توجه نمایید. می‌توانید خواهید توانست مکانیزم ایجاد و تشکیل گراف اجتماعی را درک نمایید. به عنوان مثال چنانچه شما بیشتر مطالب و محتوای مرتبط با موسیقی یا تئاتر و یا هر موضوع دیگری را پسندیده و در آنها مشترک شده باشید، از این پس شبکه‌های اجتماعی مطالبی مرتبط با این موضوعات که مورد علاقه‌ی شما هستند را به شما پیشنهاد خواهند داد و همچنین هر روز دوستان جدیدی که آنها هم علاقه مند همین موضوعات باشند به شما جهت آشنایی و برقراری ارتباط معرفی می گردند.

حتما بخوانید  مقایسه سبک‌های طراحی سایت فلت و متریال