تامبلر (Tumblr) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

تامبلر

تامبلر چیست؟

تامبلر در واقع یک وب سایت یا پلتفرم وبلاگ بوده که به امکان ارسال انواع داده ها اعم از متون، تصاویر، صدا، فایل های ویدئویی، نشانی وب و لینک ها، نقل قول و غیره را بوسیله tumblelog را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این سیستم افراد همچنین می توانند سایر کاربران را دنبال کنند و یا اینکه tumblelog خود را بطور خصوصی ذخیره نمایند.استفاده از خدمات و امکانات تامبلر بسیار ساده بوده و براحتی می توان از آن بهره برد.. شایان ذکر است تامبلر تاکنون ۲۲۵ میلیون وبلاگ ایجاد شده داشته که بهمین سبب در جرگه ۱۰ شبکه بزرگ اجتماعی دنیا جای دارد.

تامبلر چه ویژگی هایی دارد؟

از مهمترین ویژگی های بارز تامبلر به مواردی چون امکان بهره وری آسان و سریع، قابلیت ارسال مستقیم انواع داده های متنی، تصویری، صوتی، ویدیوئی و غیره به وبلاگ، سهولت ایجاد وبلاگ، امکان اشتراک گذاری کوتاه از یک نوشته بصورت خلاصه، برخورداری از تعداد زیادی قالب های گرافیکی زیبا و متنوع، امکان زمانبندی ارسال مطالب و بسیاری موارد دیگر اشاره داشت. تامبلر با ارائه بسته های آموزشی کاربردی در زمینه کسب و کارتان، شما را در کسب بهترین نتیجه یاری خواهد داد.

حتما بخوانید  راهکارهای افزایش بازدیدکننده وب سایت

 

 

تامبلر

نحوه فعالیت تامبلر چگونه است؟

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد در تامبلر شما می توانید داده هایی همچون تصاویر، مقالات و یا نشانی های اینترنتی را ارسال نمایید. همچنین می توانید سایر کاربران را دنبال کنید و بالعکس. تامبلر دارای رابط گرافیکی قدرتمندی بوده و مبتنی بر جلوه های بصری می باشد. بعنوان مثال تامبلر دارای مجموعه قالب های گرافیکی زیبا و متنوعی بوده که صرفا با انتخاب هرکدام تنظیمات قالب در وبلاگ اعمال خواهد شد.در تامبلر وارد هر وبلاگی شوید در بالای صفحه سمت راست دکمه ای تحت عنوان install theme خواهید دید که با کلیک روی آن قالب موجود برای وبلاگتان فعال شده و چنانچه قالب موردنظر رایگان باشد قادر به استفاده آن خواهید بود.
تجربه وبلاگ نویسی در تامبلر تجربه شیرینی بوده، بطوریکه در هر زمان و هر صفحه از وب که باشید اگر مطلبی نظرتان را جلب کند با استفاده از تامبلر می توانید مطلب موردنظر را به آسانی اشتراک گذاری کنید. کار کردن با تامبلر بقدری ساده و آسان بوده که نمی توان توضیحی در این باره ارائه داد. در واقع هرگونه توضیحی در این مورد آن را پیچیده تر خواهد نمود.

حتما بخوانید  حذف صفحات خطای۴۰۴ از موتور جستجوی گوگل

 

 

تامبلر

 

 

در تامبلر می توان مطالب را بصورت پیش نویس ذخیره نموده و یا اینکه ترتیبی دهید که در آینده انتشار داده شود. با دنبال کردن یک وبلاگ در تامبلر، تمامی موارد ارسال شده در آن در پنل کاربری شما نمایش داده خواهد شد و همچنین کسانی که شما را دنبال می کنند، مطالب و پست های شما برایشان قابل مشاهده می باشد. بمنظور عضویت و ایجاد وبلاگ باید به نشانی www.tumblr.com رفته و با وارد نمودن نشانی ایمیل، نام کاربری و پسورد  ثبت نام نمایید. در مرحله بعد اگر تمایل داشته باشید می توانید وبلاگ هایی که بنظرتان جالب می رسد را دنبال کنید. سپس باید پروفایل کاربری خود را تکمیل نموده و بعد از آن می توانید اقدام به اشتراک گذاری فایل های خود نمایید.