تبدیل وبلاگ به وب سایت

تبدیل وبلاگ به وب سایت

وبسایت و وبلاگ

اگر شما هم مدیر یا صاحب یک ویلاگ هستید و قصد ارتقای وبلاگ خود به یک وب سایت را دارید در این مطلب از درساوب با ما همراه باشید تا به مبحث تبدیل وبلاگ به وب سایت بپردازیم. البته قبل از آن توضیحاتی در مورد وبلاگ و وبسایت خواهیم داد تا با هر یک از آنها بیشتر آشنا شویم.

 

وبلاگ چیست؟

کلمه وبلاگ در لغت از ترکیب دو واژه  و  تشکیل شده است، منظور  از وب که همان اینترنت می باشد و لاگ هم در زمینه علوم کامپیوتر و اینترنت به معنی فایل هایی که رخداد ها را ثبت می کنند و مفهوم کلی آن گزارش روزانه می باشد.

وبلاگ ها یا همان بلاگ صفحاتی هستند که به منظور انتشار و اشتراک گذاری مطالب در اینترنت و البته به طور رایگان توسط سرویس های وبلاگ دهی ارائه می شوند. نحوه نمایش مطالب منتشر شده در وبلاگ ها به ترتیب زمان انتشار آنهاست، به این صورت که آخرین مطالب ارسال شده در ابتدا نمایش داده می شوند.

محتوای وبلاگ ها معمولا خاطرات و دلنوشته های شخصی، اخبار، مقالات و سایر رویدادهای روزانه می باشد که در قالب متون، تصاویر و فایل های صوتی به اشتراک گذاشته می شوند. مطالب ارائه شده در وبلاگ ها به طور پیشفرض در یک صفحه قرار می گیرند ولی قابلیت آرشیو بندی در موضوعات مختلف را نیز دارا می باشند.

وبلاگ نویسی به زبان فارسی نخستین بار در سال ۱۳۸۱ توسط سیستم وبلاگدهی پرشین بلاگ به کاربران ایرانی ارائه شد و بعد از آن سیستم های وبلاگدهی بلاگ اسکای، میهن بلاگ و بلاگفا به ترتیب شروع به کار نمودند که با گذشت زمان و پیدایش رقبای بیشتر به قابلیت های آنها نیز افزوده گردید و امروزه وبلاگ هایی با هدف های گوناگون در بستر وب در حال فعالیت می باشند.

مهم ترین ویژگی وبلاگ ها

  • سادگی انتشار مطالب در آن
  • عدم نیاز به دانش برنامه نویسی برای مدیریت آن
  • و از همه مهم تر رایگان بودن آن

 

وب سایت چیست؟

وب سایت ها صفحاتی متشکل از انواع فایل های متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی می باشند که هر کدام با نام دامنه اختصاصی ارائه می شوند بدین صورت که هر وبسایت دارای یک نشانی اینترنتی  اختصاصی بوده و اطلاعات آن در یک سرور میزبانی قرار گرفته که در مواقع نیاز از آنجا فراخوانی می شود.ناگفته نماند که هر دامنه یا نشانی اینترنتی قابلیت ایجاد ایمیل شخصی تحت همان دامنه به صورت myname@domin.ir که به جای myname شناسه دلخواه و در جای domin نام دامنه اختصاصی و ایجاد ساب دامین یا زیر دامنه هایی به شکل myname.domin.ir را دارا می باشند.

در واقع وب سایت ها نمونه های کاملی از وبلاگ ها هستند که فاقد محدودیت های  موجود در وبلاگ ها هستند و برای ایجاد یک وب سایت نیازمند تهیه دامنه، هاست و همچنین طراحی وب سایت هستیم.  امروزه وب سایت ها در اشکال مختلفی مانند شخصی، خبری، شرکتی، فروشگاهی، سازمانی و … با ظاهر و کاربرد های متفاوت ارایه می شوند.

مهم ترین ویژگی های وب سایت ها

  • عدم محدودیت های موجود در وبلاگ ها
  • نشانی اینترنتی اختصاصی
  • ایجاد ایمیل با شناسه اختصاصی
  • ایجاد زیر دامنه به صورت نامحدود
  • امکان ایجاد ظاهری منحصر به فرد
  • جایگاه و اعتبار بالاتر نسبت به وبلاگ

 

وبسایت بهتره یا وبلاگ

اکنون بعد از آشنایی با وبلاگ و وبسایت و همچنین ویژگی های هر کدام متوجه تفاوت های آنها نیز شدیم که هر کدام دارای چه ویژگی هایی بوده و در چه مواردی کاربرد دارند. حال اگر قصد تبدیل وبلاگتان به یک وب سایت را دارید با ما تماس بگیرید که ضمن مشاوره و توضیحات تکمیلی با تعرفه های تبدیل وبلاگ به وبسایت نیز آشنا شوید.

 

مشاوره طراحی سایت