طراحی سایت به سبک Hero Header

شیوه طراحی سایت Hero Header

با گذشت زمان و پیشرفت علم طراحی سایت، طراحان نیز در پی شیوه‌ها و تکنیک‌های جدید و خلاقانه هستند تا از این ویژگی‌ها در پروژه‌های طراحی خود بهره برده و وب سایت‌هایی جذاب و حرفه‌ای تر طراحی نمایند. در واقع باید گفت حرفه طراحی وب سایت با مد ارتباطی تنگاتنگ دارد و طراحان حرفه‌ای دائما متدهای مورد استفاده خود را با مد روز تطبیق داده و  پا به پای آنها حرکت می‌کنند. حال یکی از این شیوه‌های نوظهور در زمینه طراحی سایت که در مدت زمان کوتاه توجهات بسیاری را به سمت خود منعطف نموده و طراحان بسیاری را با خود همسو نموده، شیوه طراحی Hero Header می‌باشد. اساس کلی این نوع طراحی سایت استفاده از تصاویر بزرگ به‌ عنوان پس زمینه در صدر سایت بوده، بطوریکه تصویر مورد نظر تمام عرض وب سایت را پوشش داده و به‌عنوان پس زمینه اصلی سایت عمل می‌کند. جذابیت این شیوه طراحی سایت زمانی بیشتر می‌شود که از یک تصویر خلاقانه و تأثیر گذار به همراه متن کوتاهی پیرامون موضوع آن به‌ عنوان هدر استفاده شود، بطوریکه تمام صفحه نمایش را شامل شده و صفحه اصلی وب سایت را تشکیل دهد.

طراحی وبسایت

ساختار  طراحی سایت به شیوه Hero Header

در طراحی سایت به سبک hero header می‌توان از تصاویر بزرگ، تصاویری توام با متن، چند تصویر به‌صورت اسلایدشو، تصاویر ثابت و یا متحرک و حتی ویدئو استفاده نمود. البته انتخاب تصویر باید با توجه بسیار و کاملاً خلاقانه صورت پذیرد چرا که این تصویر اولین چیزی است که کاربر پس از ورود به سایت با آن روبرو می‌شود و اگر به نظر کاربر جالب و جذاب برسد می‌تواند باعث افزایش تمایل وی به بازدید از سایت گردد. بعد از اهمیت انتخاب تصویر، انتخاب فونت متن از اهمیت بسیاری برخوردار است. همخوانی فونت با تصویر، رنگ‌ها و عناصر مجاور نیز مهم بوده و در زیبایی صفحه تأثیر گذار هستند. با قرار دادن سایر المان‌ها  مانند لوگو، برند، آیکون‌ها و دیگر عناصر در طرفین راست و چپ صفحه نمایش می‌توان تمرکز بازدید کنندگان را در کانون صفحه و بر روی تصویر متمرکز نمود.
البته باید یادآور شد که طراحی عناصر و المان‌ها به‌صورت مجزا و جدا از یکدیگر در شیوه طراحی سایت‌های hero header بسیار دارای حائز اهمیت می‌باشد و باید به این نکته توجه داشت که متون و نوشته‌ها نباید با تصویر اصلی تداخل داشته باشند و در فضای جداگانه قرار داده شوند. یکی از ویژگی‌های این نوع طراحی سایت برند سازی می‌باشد بطوریکه می‌توان لوگو یا برند مورد نظر را اطراف تصویر اصلی در مکانی مناسب  و رنگی که کنتراست خوبی با تصویر داشته باشد جای داد که به‌طور مشخص و متمایز از سایر المان‌ها خودنمایی کند. در استفاده از رنگ‌ها نیز باید دقت ویژهای داشت که ضمن ایجاد هارمونی مناسب و کنتراست ایده آل ترتیب صفحه نیز حفظ شده و در صفحه ایجاد شلوغی نگردد.

حتما بخوانید  چند راهکار برای مقابله و جلوگیری از سئو منفی

نکته دیگری که در طراحی سایت Hero Header باید در نظر گرفته شود استایل تیترها و عناوین می‌باشد که بهتر است به‌صورت بولد Bold و تو پر طراحی شود، ضمناً کمی پر رنگ‌تر از سایر متون صفحه باشد تا توجه کاربر را به خود جلب نماید. اگر در نظر دارید دکمه یا آیکونی در صفحه قرار دهید بهتر است آنها را در حالت Transparent یا شفاف طراحی کنید تا مانع دید تصاویر نباشند. همچنین اگر قصد دارید از متن در اطراف تصویر استفاده کنید به یاد داشته باشید که مناسب‌ترین گزینه فونت‌های ظریف می‌باشند و در صورت نیاز برای خوانایی بهتر  می‌توان سایز آن را افزایش داده و همچنین می‌توانید از سایه‌ها در کنار رنگ‌های محو استفاده نمایید. برای درک بهتر مطلب به تصاویر زیر نگاه کنید:

طراحی سایت

بررسی چند نکته مهم در طراحی سایت Hero Header

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید متنی که با رنگ سفید نوشته شده است ویو مناسب تصویر اصلی را محدود و نظم صفحه را دچار چالش نموده است. از جانب دیگر دکمه‌هایی که در وسط صفحه قرار دارند از شفافیت خوبی برخوردار نبوده و قسمت‌هایی از تصویر اصلی را پوشانده‌اند. حال به تصویر پایین نگاه کنید که موارد فوق رفع شده و هم تصویر هم سایر عناصر به خوبی قابل مشاهده بوده ضمن اینکه ترتیب صفحه نیز برقرار می‌باشد. در طراحی این وب سایت از تکنیک برند سازی نیز استفاده شده است.

حتما بخوانید  ماه عسل گوگل چیست و چگونه اتفاق می افتد؟

طراحی وب ساست

اهمیت ریسپانسیو در طراحی سایت های Hero Header

یکی از فاکتورهای اصلی در طراحی سایت‌ هایی همچون وب سایت‌های One PageParallax،Hero Header و سایت‌های از این دست ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن سایت می‌باشد چرا که ویژگی اصلی‌ این گونه وب سایت‌ها نمای متفاوت ظاهری و یکپارچه آنها می‌باشد که در صورت عدم ریسپانسیو بودن قالب اثری از آن نمای متفاوت و یکپارچه نخواهد بود. پس در زمان طراحی سایت باید حتماً به این نکته توجه داشت که قالب مورد نظر کاملاً ریسپانسیو طراحی شده و ترجیحاً برای گوشی‌های موبایل نیز بهینه سازی شود تا از نمایش صحیح سایت در تمامی اندازه‌های مانیتورها و رزولوشن های متفاوت اطمینان حاصل گردد.

مشاوره طراحی سایت