برترین فریم ورک‌های توسعه وب در سال ۲۰۱۷

فریم ورک‌های توسعه وب

با پیشرفت و توسعه روزافزون اینترنت و فعالیت های پیرامونش و همچنین گسترده شدن فضای مجازی و آنلاین، نیازهای کاربران نیز افزایش پیدا خواهد کرد که این امر مستلزم تولید و ارائه برنامه‌های مرتبط پیشرفته تر که از قابلیت های بیشتری برخوردار بوده و خدمات بروزتری به کاربران ارائه دهند می باشد. بطور مثال در حال حاضر حضور آنلاین صرفا برای مشتریان اغنا کننده نبوده و جوابگوی انتظارات آنها نخواهد بود. دلیل آن هم واضح و مبرهن است که هر شخصی خواهان بهره گیری جدیدترین و بروزترین تکنولوژی می باشد. در زمینه طراحی وب سایت این نیازها با استفاده از فریم ورک‌های توسعه وب مرتفع خواهد شد و به طراحان و توسعه‌دهندگان اجازه داده تا به سهولت اقدام به طراحی و توسعه برنامه های پیشرفته نمایند. از این رو فریم ورک‌های توسعه وب جایگاه ویژه ای را در صنعت طراحی وب به خود اختصاص داده و توسعه دهندگان بسیاری را به خود مشغول ساخته اند. در این مقاله از درساوب قصد داریم به معرفی برترین فریم ورک‌های توسعه وب مورد استفاده در سال ۲۰۱۷ بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

برترین فریم ورک‌های توسعه وب در سال ۲۰۱۷

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Meteorjs

بی شک می توان گفت Meteor یکی از بهترین فریم ورک‌های توسعه وب برای ایجاد فوری اپلیکیشن می باشد. این فریم ورک قدرتمند بواسطه بهره گرفتن از جاوا اسکریپت هم در Front-end و هم در Back-End توسعه دهندگان را قادر می سازد تا اپلیکیشن موردنظر را در زمان کوتاه تری ایجاد نمایند. این فریم ورک‌ در واقع چارچوبی جامع و کامل برای جاوا اسکریپت بوده که متشکل از کتابخانه ها و پکیج های چندگانه است.
گفتنی است فریم ورک Meteor مبتنی بر مفاهیمی از سایر چارچوب ها و کتابخانه ایجاد شده که موجب تسهیل و همچنین تسریع در ایجاد اپلیکیشن های وب می باشد. توسعه وب با بهره گرفتن از Meteor بسیار آسانتر بوده،  چرا که انعطاف پذیر است و نیاز به کد کمتری دارد که در نتیجه اشکالات و باگ های برنامه کمتر میشوند و برنامه معمولا کیفیت بالاتر و بهتری خواهد داشت.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

CakePHP

CakePHP یکی دیگر از فریم ورک‌های توسعه وب مبتنی بر زبان پی اچ پی بوده که بصورت  یا متن باز در حال توسعه می باشد. CakePHP پس از انتشار و معرفی در مدت زمان کوتاهی طرفداران بسیاری را به خود منعطف نمود و در حال حاضر یکی از محبوب ترین در نوع خود بشمار می آید. نوع معماری CakePHP نیز مبتنی بر مدل MVC و نقشه برداری اطلاعات ارتباطی association data mapping طراحی و پایه گذاری شده است. طراحان و توسعه دهندگان حرفه ای وب با بهره بردن از این فریم ورک پرقدرت قادر خواهند بود به سهولت اپیلکیشن های موردنیاز را بسرعت ایجاد نمایند.
گفتنی است بارزترین ویژگی CakePHP ارائه اسناد کاملا دقیق بهمراه جزئیات ریز آن بوده که سبب تسهیل در آموزش کار با آن خواهد شد. بواسطه همین ویژگی توسعه دهندگان به سهولت خواهند توانست اپیلکیشن های خود را طراحی نمایند. چنانچه شما نیز از CakePHP استفاده می کنید، می توانید بمنظور تسریع در انجام پروژه از کد های پروژه های قبلی خود نیز استفاده نمایید تا زمان اجرای پروژه خود را به حداقل برسانید.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Ruby on Rails

Ruby on Rails هم که به اختصار RoR خوانده می شود یکی دیگر از فریم ورک‌های توسعه وب پر طرفدار بین توسعه دهندگان بحساب می آید که قابلیت اجرا در سیستم عامل لینوکس را دارد . گفتنی است RoR نوعی زبان برنامه نویسی جذاب است که بسیاری از توسعه دهندگان وب را به خود مشغول نموده و از آن بهره می برند. از افتخارات RoR این بوده که برند های مشهوری مانند Airbnb – Hulu – Basecamp وب سایت های اینترنتی خود را با استفاده از آن طراحی و ایجاد کرده اند.

حتما بخوانید  انواع مختلف سطح دسترسی یا permissions در هاست

فریم ورک RoR که یک فریم ورک رایگان بوده و بصورت متن باز می باشد، در سال ۲۰۰۵ میلادی پا به عرصه فریم ورک‌های توسعه وب گذاشت. از مزایای این فریم ورک سهولت و آسانی آن می باشد و به توسعه دهندگان امکان برنامه ریزی و توسعه سریع پروژه را می دهد، ضمن اینکه مدیریت آن در قیاس با تکنولوژی های مشابه به سهولت انجام خواهد پذیرفت. بدین سبب توسعه دهندگان می توانند RoR را بعنوان یک چارچوب کارآمد برای پروژه های آتی وب سایت خود منظور نمایند.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Laravel

هنگامیکه صحبت از مفهوم Back-end به میان می آید، بی شک فریم ورک laravel بعنوان یکی از برترین فریم ورک‌های توسعه وب مرتبط در این زمینه خودنمایی می کند. لاراول در سال ۲۰۱۱ میلادی بطور رایگان و بصورت یک پروژه متن باز معرفی و ارائه شد. لاراول فریم ورکی برای PHP بوده که بمنظور ایجاد و راه اندازی برنامه های وب بر اساس الگوی MVC توسعه داده شده است. یکی از بارزترین مزایای فریم ورک لاراول این است که یک سیستم modular packaging در کنار  مدیریت وابستگی های اختصاصی می باشد که امکاناتی جهت ایجاد، تعمیر و نگهداری نرم افزارها و همچنین روش های بسیاری بمنظور دستیابی به بانک های اطلاعاتی مهیا می سازد.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Yii

فریم ورک Yii شباهات بسیاری با ASP.NET داشته با این تفاوت که بر پایه زبان پی اچ پی می باشد. Yii بمنظور ایجاد برنامه هایی با قابلیت تکرار مکررات بوده و بصورت متن باز توسعه یافته است. فریم ورک Yii مبتنی بر کامپوننت های داخلی، لایه های جداگانه، بانک اطلاعاتی، قابلیت های برنامه نویسی رویدادی (event-driven) و ساختار آن بر پایه ماژول همراه می باشد.
توسعه دهندگان فریم ورک Yii در پی روش توسعه سریع وب Rapid Application Development هستند. در بیان ساده تر این فریم ورک با تسریع در انجام امور، مدتزمان اجرای پروژه را بسیار کاهش خواهد داد. ضمن اینکه توسعه دهندگان وب با کمک این فریم ورک می توانند اپلیکیشن های مورد نیاز را طبق آخرین تغییرات، ویرایش نمایند. همچنین با ابزار انتقال داده ها به سهولت می توان ورژن برنامه را هنگام نصب در سیستم های مختلف ارتقا داده یا تنزل بخشید.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Symfony

Symfony یکی از فریم ورک‌های توسعه وب برای PHP می باشد که برای پروژه های با مقیاس بزرگ یا پروژه های پیچیده سازمانی (enterprise) مناسب است. این فریم ورک کاملا stable (ثابت) است. نسخه ۳.۱ که نسخه کنونی Symfony بوده به توسعه دهندگان این امکان را داده تا وب سایت های مقیاس پذیر یا به اصطلاح scalable خلق نمایند که در برابر تغییرات موردنیاز احتمالی از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار باشند. Symfony می تواند با برخی از بزرگ ترین پلتفرم های متن باز مانند PHPBB، Piwik و Drupal کار کند. Symfony متشکل از مجموعه کامپوننت های پی اچ پی و یک فریم ورک ساخت اپلیکیشن های کاربردی می باشد.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

React.js

React.js در واقع کتابخانه ای برای جاوا اسکریپت بوده که بصورت اپن سورس توسط فیسبوک ارائه شده است. کتابخانه React.js غالبا بمنظور توسعه رابط کاربری وب اپلیکیشن ها کاربرد دارد. قابلیت تخصصی این فریم ورک ایجاد و راه اندازی برنامه های کاربردی در سطح گسترده که داده های متغیری با گذشت زمان دارند، طراحی و پایه ریزی شده است. لازم بذکر است کتابخانه React.js قابلیت تبدیل شدن به یک فریم ورک بمنظور توسعه وب را نیز دارد. گفتنی است React در نظر دارد در آینده نسخه جدیدی تحت عنوان React Fibre معرفی کند که ساختاری متفاوت از الگوریتم React بوده و ماحصل صرف زمانی بیش از دو سال فعالیت گروه ریئکت می باشد و پیش بینی می شود در سالی که پیش رو داریم تبدیل به یکی از عناوین مشهور میان توسعه دهندگان وب گردد.

حتما بخوانید  انتقال وب‌سایت از هاست فعلی به هاست جدید

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Node.js

Node.js هم یک پلتفرم (سکوی رایانش) مبتنی بر هسته جاوا اسکریپت کروم بوده که با هدف توسعه اپلیکیشن های سریع و قابل گسترش طراحی و ایجاد شده است. شیوه Node.js استفاده از مدل رویدادگرا و non-blocking بمنظور انجام فرایند I/O می باشد. بدین سبب Node.jss پلتفرمی سبک و کارآمد جهت پیاده سازی برنامه های Real-time و بر پایه اطلاعات می باشد که قابلیت اجرای آسان در سرورهای غیر متمرکز را دارا می باشند.
شایان ذکر است Node.js صرفا یک فریم ورک نبوده، بلکه در واقع یک environment جامع می باشد. Node.js بعنوان یکی از فریم ورک‌های توسعه وب در میان توسعه دهندگان قدمت زیادی داشته و پیش بینی می شود، برای سالهای متمادی در آینده نیز جایگاه خود را حفظ نماید. Node.js برای ساخت اپلیکیشن های کاربردی شبکه با توانایی مقیاس پذیری و سریع مناسب و کارآمد بوده، چرا که توانایی مدیریت تعداد بسیاری اتصال همزمان با کارایی بالا را دارا می باشد که همین قابلیت مقیاس پذیری بالا را مهیا می سازد. چنانچه بعنوان یک توسعه دهنده در نظر دارید، محیط کامل جاوا اسکریپت با کلیه ابزار های أن را داشته باشید، استفاده از این فریم ورک قدرتمند مناسب شما خواهد بود.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

ASP.NET

فریم ورک ASP.NET یکی دیگر از فریم ورک‌های توسعه وب بوده که توسط کمپانی ماکروسافت طراحی و ارائه شده است. از زمان انتشار این فریم ورک در سال 2002، به عنوان یک ابزار قدرتمند برای ایجاد وب سایت های پویا ، برنامه های وب و پورتال های وب برای توسعه دهندگان بسیار ارزشمند بوده است. .NET بر اساس Common Language Runtime (CLR) ساخته شده است و توسعه دهندگان وب را قادر می سازد تا کد های ASP.NET را با استفاده از هر زبانی که .NET پشتیبانی می کند، بنویسند.
در حال حاضر تعداد زیادی از توسعه دهندگان فردی و شرکت های توسعه نرم افزار وجود دارند که ASP.NET را به عنوان تکنولوژی توسعه وب خود انتخاب کرده اند. این فریم ورک همچنین متن باز است و تقریبا 15% سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

Vue.js

Vue.js نوعی کتابخانه جاوا اسکریپت بمنظور توسعه دادن رابط کاربری بوده که توانایی همسان شدن داشته و ضمن اینکه می تواند بعنوان یک فریم ورک کاربردی در وب مورد استفاده قرار گیرد و برنامه های SPA را توانمندتر خواهد نمود.
Vue.js نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی ارائه شد و در هم اکنون در گیت هاب با ۵۹۶۰۰ ستاره، بعنوان یکی از بهترین فریم ورک‌های توسعه وب شناخته می شود این در حالی است که انگولارجی‌اس با سابقه طولانی تر در رتبه پایین تری قرار داشته و تنها ۵۶۳۰۰ ستاره در گیت هاب دریافت نموده است.

 

 

فریم ورک‌های توسعه وب

AngularJS

چنانچه با تکنولوژی و فناوری های اخیر توسعه وب آشنایی داشته باشید، احتمالا AngularJS را نیز می شناسید. Angular هم یکی از  فریم ورک‌های توسعه وب مبتنی بر جاوااسکریپت بوده که بصورت اوپن سورس و متن باز توسعه پیدا کرده است. این فریم ورک برای برنامه های مبتنی بر SPA و مطابق الگوی معماری MVCارائه شده است. گفتنی است Angular فریم ورکی برای توسعه Front-end بوده و با صفحات وب مرتبط می باشد. شایان ذکر است این فریم ورک بعد از معرفی Angular 2 که نسخه بهینه شده آن بود محبوبیت بسیاری کسب نموده و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین فریم ورک‌های توسعه وب گشته است.