اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

بعد از انجام پروسه طراحی وب سایت و اتمام مراحل آن نوبت به تولید محتوا و مطالب داخل وب سایت می‌رسد. که بسیار دارای حائز اهمیت بوده و از مهم‌ترین مراحل طراحی سایت بشمار می‌آید. در مقوله سئو طراحی سایت محتوا اصلی‌ترین فاکتور بشمار می‌آید و در واقع محتوا در طراحی سایت نقش اجزای تشکیل دهنده بدنه و ساختار درونی سایت را ایفا می‌کند.

شاید این عبارت را شنیده‌اید که محتوا پادشاه است! در ابتدا ممکن است کمی کلیشه‌ای و گذرا به نظر آید ولی در حقیقت اهمیت بالای محتوا در طراحی یک وب سایت موفق غیر قابل انکار است چرا که محتوا مؤثرترین عامل جذب بازدید کننده برای یک وب سایت و همچنین بدل کردن آن به مشتری می‌باشد و این یعنی یک بازاریابی گسترده و هدفمند که افزایش فروش و ارائه خدمات را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر آن از طرفی دیگر محتوا نقشی کلیدی در تعیین رتبه وب سایت داشته و از مهم‌ترین عوامل افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو بشمار می‌آید، بطوریکه موتورهای جستجو نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارتد.

محتوا در طراحی سایت

کمیت محتوا در طراحی سایت

اما آیا فقط تولید محتوا کافی است؟ در پاسخ به این سؤال صراحتاً باید گفت خیر ! کیفیت محتوا حرف نخست را می زند گرچه کمیت و مقدار هم بی تا ثیر نیست. موتورهای جستجو در الگوریتم‌های جدید خودشان جایگاه ویژه‌ای برای مقدار محتوا در نظر گرفته‌اند که فاکتورهایی همچون طول نسبت محتوا و متن به کدهای صفحه، چگالی کلمات کلیدی در عنوان و متن و همچنین تعداد کلمات و کارکترهای متن تأثیر گذار هستند. پس همان طور که طولانی بودن مطلب و محتوا تأثیر مثبتی خواهد داشت، پیداست که محتوای کوتاه از نظر موتورهای جستجو محتوای مفیدی نیست.

حتما بخوانید  آشنایی با خطای HTTP 403 و راه حل برطرف نمودن آن

محتوا در طراحی سایت

کیفیت محتوا در طراحی سایت

اما از مبحث کمیت و مقدار که بگذریم همانگونه که قبلاً ذکر شد حرف نخست را کیفیت خواهد زد! به‌طور مثال خود شما که اینک با جستجو توسط یکی از موتورها وارد این صفحه شده‌اید، با مطاتعه چند سطر اول اگر پی به عدم کیفیت و یا کپی بودن مقاله ببرید قطعاً تمایلی برای خواندن ادامه آن نخواهید داشت.پس بنابر این در تولید محتوا باید به این نکات توجه ویژه‌ای داشت که اولاً محتوای ارائه شده دارای اصالت بوده و دوم اینکه فاقد سرقت ادبی باشد که این موضوع نیز از دید موتورهای جستجو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و عدم رعایت آن یعنی کپی شدن مطالب از مقالات و وب سایت‌های دیگر از دید آنها امتیازی منفی بشمار می‌آید.

اهمیت نگارش در تولید محتوا

نکته بعدی که شاید ذکر آن خیلی هم خالی از اهمیت نباشد و کمتر در مقالات مربوط به محتوا در طراحی سایت به آن اشاره شده رعایت نکات ادبی و قوائد نگارشی در تولید محتوا است. این موضوع علاوه بر آنکه درک بهتری از مطلب به خواننده می دهد، همچنین باعث جذابیت و زیبایی مطلب شده ضمن اینکه مخاطب تمایل بیشتری از خود نسبت به مطالعه ادامه آن نشان خواهد داد.

حتما بخوانید  گیت‌هاب GitHub چیست و چه کاربردی دارد؟

محتوا در طراحی سایت

اهمیت تصاویر در تولید محتوا

بعد از اهمیت متن در محتوا در طراحی سایت باید به اهمیت محتوای تصویری اشاره کرد! تصاویر و فایل‌های ویدیویی راه خوبی برای برقراری ارتباط با مخاطب هستند. یک تصویر گویا می‌تواند حامل پیام‌هایی برای مخاطبان از سوی نگارنده مطلب باشد و درک بهتری از موضوع را برای آنها به همراه داشته باشد.

از این گذشته تصاویر نقش مثبتی در مقوله سئو به عهده دارند و از نظر موتورهای جستجو محتوای فاقد تصاویر ارزش کمتری دارد. زمانیکه شما تصویری با توضیحات مربوط در مطلب خود قرار می‌دهید، مطلب شما در جستجوهای تصویری نیز یافت می‌شود و از این طریق نیز تعدادی بازدید کننده به ورودی وب سایت شما افزوده خواهد شد.

سئو تصاویر در تولید محتوا

اما باید فراموش نکنیم که افزودن توضیحات به تصاویر شرط اصلی می‌باشد که در طراحی سایت به عنوان تگ Alt از آن نام برده می‌شود. موتورهای جستجو تصاویر را به کمک کپشن و توضیحات همراه آن درک و شناسایی می‌کنند، در واقع تگ Alt به‌عنوان شناسنامه تصاویر به حساب می‌آید و تصافیر فاقد تگ Alt از نظر موتورهای جستجو مبهم بوده و در نتایج جستجو از آنها استفاده نخواهد شد.