آموزش افزودن موقعیت مکانی دلخواه در اینستاگرام

موقعیت مکانی دلخواه

موقعیت مکانی در اینستاگرام

اگر شما هم از کاربران شبکه های اجتماعی اینستاگرام و یا فیس بوک باشید، حتما با این موضوع آشنایی دارید که زمان انتشار و اشتراک گذاری تصاویر، فیلدی  بمنظور افزودن موقعیت مکانی تان وجود دارد که با این کار به کاربران امکان مشاهده موقعیت مکان و اطلاعات آن بر روی نقشه می دهید. بعنوان مثال شما در بوستان پلیس حضور دارید و عکسی از خودتان در اینستاگرام منتشر می کنید و در فیلد موقعیت مکانی بوستان پلیس را وارد می کنید کاربرانی که عکس شما را می بینند، با کلیک بر روی بوستان پلیس می توانند موقعیت مکانی و اطلاعات آن را روی نقشه مشاهده نمایند.

خوب این ویژگی خوبی است ولی مشکل اینجاست که در بعضی موارد برای جستجو و پیدا کردن موقعیت مکانی تصویرتان، گزینه مورد نظر یافت نمی شود. حال چاره چیست و چگونه باید موقعیت مکانی دلخواه خود را به تصویر اضافه کنیم. برای این کار لازم است از اپلیکیشن فیس بوک در گوشی تلفن همراه خود استفاده نمایید. تاکید می کنم این امکان فقط در نسخه موبایل فیس بوک وجود داشته و از طریق کامپیوتر امکان پذیر نیست.

حتما بخوانید  طراحی وب سایت تک صفحه‌ای

 

موقعیت مکانی دلخواه

 

افزودن موقعیت مکانی دلخواه در اینستاگرام

برای شروع باید یکی از  اپلیکیشن های اندرویدی ، آیفون و یا اینکه آپید فیس بوک را در اختیار داشته و قابلیت Location Services موقعیت مکانی را در دستگاه خود فعال نمایید. پس از ورود به حساب کاربری فیس بوک خود ابتدا یک پست جدید با اعمال تنظیمات حریم شخصی privacy بر روی گزینه فقط خودم only me ایجاد نمایید. اعمال این تنظیمات جهت مخفی ماندن پست ایجاد شده از دید دیگر کاربران صورت می گیرد. چراکه پست جدید صرفا جهت افزودن موقعیت مکانی دلخواه می باشد. سپس گزینه Location  یا موقعیت مکانی را انتخاب نموده و موقعیت مکانی دلخواه را که در نظر دارید وارد کنید. چنانچه موقعیت مکانی وارد شده از قبل موجود باشد، نمایش داده می شود، در غیر اینصورت از شما خواسته خواهد شد اطلاعات مربوط به مکان را وارد نمایید. و در آخر روی Add کلیک کرده و مطلب خود را پست کنید. اینک کارمان در فیس بوک تمام شده و حالا باید به اینستاگرام رفته و در قسمت Add Location نام موقعیت مکانی مورد نظر را وارد نمایید. در فهرست پیشنهاد شده نام موقعیت مکانی خود را مشاهده خواهید نمود و با انتخاب آن موقعیت مکانی برای تصویرتان ثبت خواهد شد.

حتما بخوانید  جی کوئری و کاربرد آن در طراحی وب سایت

لازم بذکر است که ممکن است این کار کمی زمانبر بوده و در همان لحظه موقعیت مکانی دلخواه ثبت شده، نمایش داده نشود.پس تا انجام این کار شکیبا باشید. همچنین باید گفت: مکان های دلخواه افزوده شده قبلی با بروزرسانی اینستاگرام حذف نخواهد شد. بلکه در بروزرسانی های جدید صرفا امکان افزودن موقعیت مکانی دلخواه جدید توسط کاربران به صورت مستقیم در اینستاگرام غیرفعال گردیده است.