تحولاتی که گوشی های هوشمند تلفن رقم خواهند زد

گوشی های هوشمند

گوشی های هوشمند تلفن

گوشی های هوشمند به لاتین Smartphone به گوشی تلفنی اطلاق می‌شود که قابلیت های مدرن و پیشرفته و همچنین توانایی محاسبات دقیق تری نسبت به نسل پیشین خود دارد. بطور کلی گوشی‌های هوشمند مدرن گوشی هایی با توانایی و عملکردهای ویژه که مشابه عملکرد کامپیوترهای رومیزی بوده که البته قدرت کمتری نسبت  به کامپیوترها دارند.

امروزه گوشی های هوشمند تلفن همراه فقط یک وسیله مخابراتی نبوده و کاربردهای بسیاری در زندگی روزمره ما پیدا نموده اند. در واقع باید گفت گوشی های هوشمند تلفن همراه تبدیل به بخشی جانشدنی از زندگی ما شده اند. چرا که این گوشی های هوشمند بواسطه کارایی زیاد، بسیاری از نیازهایمان را مرتفع نموده، ضمن اینکه موجب تسریع و تسهیل بسیاری امور می باشند. کاربرد عمده این گوشی های هوشمند صرف نظر از استفاده های مخابراتی مانند تماس تلفنی یا ارسال و دریافت پیامک مبتنی بر اینترنت بوده و در حقیقت اینترنت است که این گوشی ها را هوشمند نموده است. گوشی های تلفن امروزی با اتصال به اینترنت امکان وبگردی آسان، جستجوی اطلاعات موردنظر، برقراری تماس صوتی و تصویری، دریافت اخبار و رویدادهای تازه، تماشای آنلاین فیلم و ویدیو، خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی و … را به سهولت و آسانی فراهم می سازد. بهمین خاطر این گوشی ها همیشه همراه ما هستند.

حتما بخوانید  ثبت دامنه وب سایت به صورت رایگان

گوشی های هوشمند

تأثیرات گوشی های هوشمند تلفن

این روند تغییرات نحوه کسب و کارها و همچنین شیوه های خرید را تحت تأثیر قرار داده و دستخوش تغییراتی کرده است. بطوریکه طبق آخرین آمار رسمی حدود ۷۰% افراد برای خریدهای آنلاین از گوشی تلفن همراهشان بهره می گیرند. همچنین کارهایی مانند یافتن فروشگاه موردنظر، مقایسه قیمت ها، بررسی محصولات و اطلاع از بن های تخفیف کالاها نیز اموری هستند که اکثرا توسط گوشی های هوشمند موبایل صورت می گیرند. نکته حائز اهمیت این است که اینگونه شیوه خرید به مرور زمان رواج بیشتری یافته و رو فراگیر شدن می باشد.

گوشی های هوشمند

کاربردهای گوشی های هوشمند تلفن

بی شک یکی از محبوب ترین کاربردهای گوشی های هوشمند تلفن جستجو و یافتن اطلاعات تماس و نشانی  نزدیکترین فروشگاه ها و همچنین اطلاع از موجودی کالاها می باشد. بعنوان مثال با استفاده از گوشی های هوشمند تلفن همراهمان نزدیک ترین فست فود یا رستوران را جستجو می کنیم، از زمان شروع سانس اکران فیلم ها در نزدیک ترین سینماها مطلع شده و نزدیکترین واحدهای صنفی عرضه کننده محصولات و کالاهای مورد نیاز خود را می یابیم. طبق آماری دیگر در این رابطه در طول شبانه روز افراد برای انجام ۸۰% امور مربوط به جستجوی اطلاعات نزدیک ترین مکان های ارائه دهنده خدمات مورد نظرشان و مرتفع نمودن نیازهای روزمره شان از گوشی تلفن همراه خود بهره می گیرند.

حتما بخوانید  انتخاب عنوان مناسب و موثر برای صفحات وب سایت

طی سال های اخیر، آمار جستجوهای صورت گرفته با گوشی های هوشمند افزایش چند صد در صدی داشته و رکوردهای جدیدی در این رابطه به ثبت رسیده است. و پیش بینی می شود که این روند افزایشی همچنان ادامه داشته باشد و زمانی فرا رسد که تقریبا تمام کارهایمان را با استفاده از گوشی تلفن همراه خود انجام دهیم. البته تا آن زمان گوشی های هوشمند تلفن نیز پیشرفت های بسیاری نموده و هوشمندتر خواهند شد. بطور مثال طی ده سال آتی سنسورها و حسگرهای مبتنی بر فن آوری لمسی در اشکال پوشيدنی درون همه كفش‌ها، البسه، عينك‌ها، كمربند‌ها و حتی ساعت‌های مچی تعبيه خواهد شد داده هایی چون ضربان قلب، فشار خون، مسافت پیمودنی، كالری موجود و مصرف شده، درجه دما و میزان رطوبت هوا را به گوشی های هوشمند ارسال نموده و توسط اپیلکیشن های موجود در آنه به کاربر نمایش داده خواهد شد.