ابزار ایجاد QR CODE به صورت آنلاین

QR CODE

QR CODE چیست؟

QR CODE مخفف عبارت Quick Response به معنی پاسخ سریع بوده و در واقع یک تصویر رمزنگاری شده می باشد که قابلیت انتقال آنی و آسان داده های کوتاه را مهیا می کند. در بیان دیگر QR CODE یک رمزینه یا بارکد دوبعدی بوده که امکان بازخوانی با دستگاه های بارکد خوان یا گوشی های تلفن هوشمند را دارا می باشد.

QR CODE

کاربردهای QR CODE

با استفاده ازتصاویر خروجی به شکل QR CODE به سهولت خواهید توانست متن نوشته ای را همچون لینک یا نشانی اینترنتی یک وب سایت یا لینک دانلود یک نرم افزار را از سطح وب کپی نموده و به QR CODE تبدیل نمایید و با استفاده از دوربین آن را به گوشی موبایلتان منتقل کنید. نکته جالب توجه اینکه تمام این فرایند صرفا چند لحظه طول خواهد کشید. این در حالی است که تایپ و وارد کردن این نشانی بطور دستی در گوشی موبایل چند دقیقه زمان خواهد برد. البته برای استفاده از این قابلیت برنامه QR CODE خوان باید در گوشی شما نصب شده باشد. چنانچه این برنامه را در گوشی خود ندارید، با استفاده از این لینک می توانید اقدام به دریافت و نصب آن نمایید.

حتما بخوانید  دانلود نرم افزار محاسبه و تبدیل حروف ابجد

 

نحوه ایجاد QR CODE

با استفاده از این سرویس امکان تبدیل اطلاعات کوتاه مانند متون، شماره تماس، ایمیل یا لینک و نشانی اینترنتی به یک تصویر رمزگذاری شده مبتنی بر شیوه ماتریسی بصورت دو بعدی مهیا می شود. گفتنی است داده های رمزنگاری شده این تصویر توسط بارکدخوان و گوشی های تلفن دوربین دار قابل بازیابی و بازخوانی می باشد.

 

استفاده از QR CODE در بازاریابی

چنانچه قصد دارید از QR CODE در کسب و کار خود بمنظور بازاریابی بهره بگیرید، باید به این نکته توجه داشته باشید که افراد از اسکن یک QR CODE بمراتب توقع بیشتری از بازدید یک وب سایت اینترنتی دارند. دلیل آن هم به خوبی هویداست. چراکه این کار صرفا با یک کلیک ساده بر روی یک لینک امکانپذیر است. پس بنابراین برای کسیکه وقت خود را صرف اسکن QR CODE می کند، باید خدمات جالب تری ارائه گردد. در ضمن اشاره به این نکته نیز لازم است که اغلب مردم با QR CODE آشنا نبوده یا نحوه استفاده از آن را نمی دانند. پس بهتر این است که اطلاع رسانی کافی در این زمینه صورت پذیرد.

حتما بخوانید  تبدیل فرمت فایل ها به صورت آنلاین

 

برای ورود به صفحه ایجاد QR کد اینجا کلیک کنید